Jak si zvýšit návštěvnost blogu?

31. srpna 2013 v 21:09 | (c) Mercy |  Tutoriály
Ahoj,
většina lidí hledá návod na zvýšení návštěvnosti - návody:

První návod je ze stránky http://collors.blog.cz/ ale bohužel už se adminka tomu blogu nevěnuje a mě to nějak nevyšlo pokud vám jo gratuluju:
Chcete si ZDARMA zvýšit návštěvnost blogu a nevíte jak na to?
Před tím, než si začnete číst návod, chtělo by to vědět, jakým způsobem se vám vlastně návštěvnost zvýší. Ke zvýšení návštěvnosti vám pomůže stránka Websurf.cz o které si tady povíme: Funguje to tak, že Vy navštěvujete cizí webové stránky a za to dostáváte tzv. kredity. Za určitou dobu můžete nasbírat velké množství kreditů a ty využijete tak, že si je převedete na svoji stránku a tím k vám budou registrovaní návštěvníci chodit stejným způsobem, jako když jste Vy sbírali kredity...
Registrovaní proto, že i oni si chtějí zvýšit návštěvnost a proto taky sbírají kredity navštěvováním stránek. =) Sice to není tak, jako když k vám někdo přijde podívat se na stránku a bude si ji prohlížet, ale s tím se nic asi nenadělá... Načítání stránek je totiž automatické, takže u toho vlastně nemusíte být. Stejně tak ti, co přes Websurf přijdou na Vaše stránky... Komu ani to nevadí, může se podívat na návod. :P Ale je i možné, že návštěvníci, kterým se budou v patnáctiminutovém intervalu zobrazovat různé stránky (stejně jako vám když sbíráte kredity) si všimnou Vašeho blogu a třeba si ho líp prohlédnou. =)
1. Stačí navštívit tuto stránku: Zvýšení návštěvnosti a reklama zdarma pro váš web :))
2. V sekci Weby & Bannery dejte Webové stránky a přidejte si váš blog.
3. Počkejte, až bude Váš web schválen. (Během 5 min.)
4. V sekci Webové stránky dejte odkaz Nastavení u Vašeho bogu.
5. Nastavte si, kde se má Váš blog zobrazovat. (Auto, Manual, Best)
6. V sekci Webové stránky si převeďte kredity do Vašeho blogu.
7. Nyní se Váš blog zobrazuje.
8. Klikněte na odkaz Surfovánía vyberte si druh surfování, tím vyděláváte zdarma kredity pro Váš blog.
9. Pokud nesurfujete a nemáte kredity, Vaše návštěvnost se přestane zvyšovat.
Tak a to je celé. Tímhle způsobem si zaručeně návštěvnost zvýšíte, tak proč to nevyzkoušet. ;)
Další návod je ze http://blog.blog.cz/ což je srdce blogu a jsou tam i jibý velmi zajímaví návody na blogaře takže si myslím že vám to návštěvníky jen přiláká:
Na některých blogíscích se dočtete, že máte co nejvíce rozdávat reklamy na svůj web - pak se pod články množí komentáře typu "ahojenky, máš mocky hezů blogís, mrkni plsky na můj". Většina lidí pak na odkaz webu neklikne, a pokud ano, pak jen proto, aby vynadali onomu spamerovi. Reklamami si tedy krátkodobě návštěvnost zvednete, ale většinou na úkor oblíbenosti vašich stránek.
Mezi další zaručené návody patří tzv. článek na zvyšování návštěvnosti. Je to článek obsahující desítky nejčastěji vyhledávaných hesel, a tím pádem zvyšuje pravděpodobnost, že někdo váš blog najde ve vyhledávači (jak takový článek vypadá se podívejte třeba tady). Jenomže když hledáte informace třeba o Harry Potterovi a vyjede vám dementní článek plný pouhých hesel, asi ihned stránku zavřete a pídíte se dál. Takže tudy cesta nevede. Ale kudy vede?
Důležité je si uvědomit, že zvýšení ranku pro vyhledávače neznamená zvýšení návštěvnosti!
Takže zapomeňte rovnou na všechny více či méně komerční nabídky, že vám zdarma zvýší návštěvnost, nikde nespamujte s odkazem na váš blog, aby byla na netu hodněkrát zmíněná vaše adresa a vyhledávače si vás všimly. NE!
Většinu návštěvníků blogů totiž netvoří lidé, co si jej našli na vyhledávači - dlouhodobě sleduju své statistiky a vyhledávače mají na návštěvnosti podíl asi 5-10%. Celých 70 - 80% tvoří lidé, co si přímo otevřou adresu mého blogu, tedy ti, kteří se na něj opakovaně vrací, mají ho v záložkách nebo si jeho adresu pamatují.
Co z toho vyplývá?
Klíčem k vysoké návštěvnosti jsou spokojení čtenáři
Pokud někdo najde váš blog a dozví se na něm to, co chce vědět nebo ho váš styl psaní zaujme, rád se k vám zase vrátí. Vést si kvalitní blog je tedy prvním klíčem k úspěchu. Jenomže mnoho lidí si vede dobré stránky, mají skvělé články plné zajímavostí, informací a nebo tvůrčího zápalu, a přesto k nim nikdo nechodí. Pokud je to i váš případ, asi napjatě čekáte, co vám poradím. Následující rady se mi osvědčily naprosto stoprocentně, a moje návštěvnost díky nim vypadá tak, jak vypadá.
1) Komentujte. Navštěvujte blogy, které s tím vaším mají společné téma nebo je majitel "spřízněná duše". U tematicky podobného blogu jako je ten váš není nic jednoduššího než si otevřít daný blog a okomentovat několik článků. Žádné napsat "hezkej článek" a šupem na další blog, a takhle jich oběhnout stopadesát! Zdržte se chvíli, projeďte rubriky, přečtěte co vás zajímá a vyjádřete svůj názor. Autor takového blogu vidí váš zájem a většinou se podívá, kdo mu to psal komentáře a sám pak nějaké zanechá. Pozor si dávejte jen na to, aby blog byl aktivní (poslední zveřejněný článek by neměl být víc než dva tři měsíce starý), protože pokud člověk nezveřejňuje už léta články, asi těžko si bude číst komentáře a opětovávat je.
2) Spřátelujte. Zkratku SB nebo úchylný výraz "esbéčka" vážně nemusím, ale spřátelování je skvělá věc. Kromě výměny odkazů je to jakýsi příslib do budoucna, že se budete na svoje blogy vracet a komentovat články. Já to neberu jako nic závazného, kolikrát mě moji blogoví kamarádi navštěvují jen občas, stejně jako já je, ale za ty roky co bloguju se vytvořila docela stabilní skupinka lidí, s nimiž se navzájem navštěvujeme a podporujeme. Skupina "SB" se vám bude rozrůstat, pokud mrknete do "SB" vašeho blogového kamaráda a zařídíte se podle rady číslo 1. Okruh podobně zaměřených lidí se rozroste a komunita stálých návštěvníků také. Nevytvářejte ale žádná infantilní pravidla pro "esbénka" nebo podobné krávoviny, berte to, jako když máte kamarády, kteří můžou kdykoli zajít k vám domů. Nemůžete k tomu nikoho nutit a vyžadovat po něm, aby chodil na návštěvy pravidelně - jste virtuální přátelé a ne otroci.
Mimoto se mi osvědčilo to, že moji spřátelenci mají na své stránce můj odkaz - takové návštěvy (kliknutí na odkaz z jiné stránky) mého blogu tvoří 10-20%. A s tím souvisí i třetí rada:
3) Diskutujte. Pište své názory na všemožné stránky, u blog.cz je velmi dobré psát obsáhlé a neotřelé názory na Srdce blogu nebo na Autorský klub. Diskutujte hodně a často, objevíte-li blog/web o něčem, čemu rozumíte a (ne)souhlasíte s autorem, napište svůj názor. Diskutujte na fórech a podepisujte se adresou vašeho blogu. Účastněte se klidně i rozepří a hádek, máte-li k nim co říci. Čím více vašich názorů bude na internetu, tím více lidí si všimne vaší adresy a podívá se na vaše stránky. A pokud na nich najde inteligentní a fajné články (viz jedna z předchozích rad), možná se zdrží a nebo se začne vracet. Tím, že budete diskutovat, rozšíříte odkaz na své stránky po netu, ale zároveň nebudete za trapného spamera, nýbrž za zajímavého člověka, co má své názory.
A jsme na konci, přátelé. Teď už víte všechno, co mě osobně přineslo návštěvnost, která překračuje dvě stě lidí za den. Tajemství není v tom, aby si vás všimli vyhledávače, ale lidi. Návštěvnost je totiž o lidech. O lidech, kteří vás mají rádi (a nebo naopak nesnáší, i takoví blogeři jsou, kteří si postavili slávu na negativním pohledu na sebe samé) a kteří se na vaše stránky opakovaně vrací.
Ještě musím dodat, že moje vysoká návštěvnost mi nespadla z nebe, ale díky výše uvedeným mechanismům jsem si ji získala postupně během cca roku intenzivní práce na blogu. Loni touto dobou jsem měla čtvrtinovou až pětinovou návštěvnost - tolik lidí, kolik mám teď za jediný týden ke mě přišlo za měsíc nebo pět týdnů. Dneska těm číslům na počitadle pomalu ani nevěřím, ale je to tak.
A proč? Protože píšu, komentuji, spřáteluji a diskutuji. Nic víc a nic míň k velké návštěvnosti nepotřebujete. Ať se daří:)
Doufám že jsem pomohla :))
Mercy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Pomohlo ti to?

Jo!! 66.7% (10)
Né!! 33.3% (5)

Komentáře

1 osobnivesmir osobnivesmir | Web | 31. srpna 2013 v 21:54 | Reagovat

Podívejte se také na můj blog. Chtěla bych váš názor na moje "nejblbější básně". Jinak se zeptejte na něco v Poradně. Díky moc. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama